Цікаві факти про вівсянку
Про все

Цікаві факти про вівсянку

Вівсянка багата на білок

Вівсянка займає друге місце серед круп за кількістю білка, поступаючись лише гречці. Один прийом їжі у вигляді вівсянки забезпечує нас 20% білка від щоденної норми.

У вівсянки горіховий присмак

Смак вівсяної каші багато в чому залежить від інгредієнтів, які додаються до каші: молоко, цукор, горіхи, ягоди. Смак вівсянки на воді без добавок – нейтральний, з легким присмаком.

Вівсянка виводить з організму токсини

Вівсянка особливо корисна мешканцям великих міст з несприятливою екологією, адже вона здатна виводити з організму токсини та солі важких металів, покращує роботу мозку та надає бадьорості. Про користь вівсяного відвару читайте за цим посиланням https://zhitomir.in.ua/vivsyanij-vidvar-korist-ta-shkoda/.

Цікаві факти про вівсянку

Вівсянка може зробити вас розумнішим

Регулярне вживання вівсянки може зробити вас не тільки спокійнішим, але й розумнішим. Саме такого висновку дійшли вчені з Кардіффського університету (Великобританія).

Вівсянку дуже цінували на Русі

На Русі здавна цінували овес, щоправда, для його вживання підходили без гастрономічних изысков: вівсяне зерно не мололи, а товкли. З толокна робили хліб та кашу.

У Великій Британії проходить чемпіонат з приготування вівсянки

На чемпіонаті оцінюються зовнішній вигляд страви, її смак та спосіб приготування. Переможцю вручається нагорода – золота мішалка. Нерідко перемогу здобувають шотландці.

Вівсянку рекомендують дієтологи

Незважаючи на те, що вівсянка досить калорійна (350 ккал/100 г), дієтологи рекомендують усім, хто хоче позбутися зайвих кілограмів, 1-2 рази на тиждень влаштовувати вівсяні розвантажувальні дні. У такі дні потрібно з’їдати близько 200 грамів вівсяної крупи, звареної на воді, запиваючи кашу чаєм або відваром шипшини.

Вівсянка допоможе заснути

Якщо у вас проблеми із засипанням, то радимо їсти вівсянку на вечерю. Вітамін В6, що міститься в ній, стимулює вироблення серотоніну, що допоможе позбутися безсоння, а також вівсяна каша стимулює секрецію мелатоніну, що вважається гормоном сну.

Related posts

Leave a Comment